רון ופריק 
קונטרבס וויולונה

כמוסיקאי וחוקר, רון מתמחה בכלי בס היסטוריים: ויולונה, בס וינאי וקונטרבס.

בוגר תואר ראשון מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, במהלך לימודיו זכה במלגת הצטיינות במוסיקה קאמרית ע"ש יונס וסוראיה נזריאן ובמלגת הצטיינות מטעם ארגון ERASMUS ללימודים באקדמיה ע"ש פרנץ לי

סט בבודפשטת הונגריה. 

כנגן הופיע עם מרבית התזמורות בארץ כאשר מרבית פעילותו היתה בתחום הביצוע ההיסטורי עם תזמורת הבארוק ירושלים, האופרה הישראלית, אנסמבל פניקס ועוד. כמו כן לימד והעביר סדנאות לנגנים צעירים במסגרת קונסרבטוריונים וקורסי קיץ.

רון הופיע עם אנסמבלים ונגנים מובילים לדוגמת זיגיזוולד קאוקן, עילם רתם, פנחס צוקרמן, תזמורת המאה ה18 ואנסמבל כלי הנשיפה ההיסטורי של האג וניגן ברסיטלים בגרמניה, בלגיה והולנד. נוסף על כך ניגן בכיתות אמן עם דיין רוברטס, רוברט פרננברג, סוזנה שולץ, מיכאל הל וזכה בפרס עידוד בתחרות VBD באמסטרדם בשנת 2019.

כיום לומד בתוכנית לתואר שני במחלקה למוסיקה עתיקה בקונסרבטוריון המלכותי בהאג בכיתתה של פרופ' מרגרט אורוקהארט ועוסק במחקרים בתחומי התפתחות טכניקות נגינה בכלי קשת במאה ה17 ובביצועים מיודעים היסטורית של מוסיקה קאמרית מהתקופה הרומנטית הכוללת קונטרבס. בנוסף רון עומד בראש צוות הניהול של אנסמבל "פוליהימניה", הרכב בארוק היושב בהולנד ושייך לקבוצת אנסמבלים בין לאומית המתמחים במוסיקה עתיקה, כמו כן משמש כנגן ויולונה ראשי בהרכב.

80223723_2848166435202297_7399324620521734144_n (1)_edited.jpg
  • קונטרבס וויולונה