רוני איתן
   מפוחית ג'אז ואלתור

במהלך השנים רוני איתן פיתח את גישתו המיוחדת למפוחית, שמתובלת במגוון רחב של השפעות מוזיקליות. סגנון נגינתו פורץ גבולות של מרחבי הצלילים והמקצבים המסורתיים תוך גיבוש קול ייחודי.

  

רוני כבר עשה כברת דרך במרחב הג'אז הגלובלי. למרות גילו הצעיר הוא כבר הספיק להופיע עם כוכבים רבים, כגון הבסיסטים ג'ון פטיטוצ'י ואדי גומז, המתופף בריאן בלייד, הפסנתרן-זמר קווין הייז והפסנתרן ג'ון ביזלי. בין השנים 2014-16 הוא רכש נסיון עשיר כחבר בלהקה של הפסנתרן זוכה הגראמי דנילו פרז, והופיע יחד איתו באולמות קונצרטים יוקרתיים ופסטיבלים מובילים רבים ברחבי העולם.

 

בשנת 2018 רוני התקבל להרבי הנקוק אינסטיטיוט (לשעבר תלוניוס מונק אינסטיטיוט), ובכך הפך לנגן המפוחית הראשון שהשתתף בתוכנית יוקרתית זו. הוא נבחר על ידי פאנל של אמנים אגדיים, כולל הרבי הנקוק, וויין שורטר, אמברוז אקינמוסירה וג'יימס ניוטון ולמד אצל הנקוק, שורטר וענקי ג'אז נוספים.

 

שפתו המוזיקלית של רוני יונקת ממסורת הג'אז של האלתור, וגם מהמוזיקה של המזרח התיכון וצפון אפריקה (ובייחוד ממוזיקה אנדלוסית) שספג ולמד בשנות ילדותו נערותו בירושלים.

 

בשנים האחרונות הוא מציג את יצירתו בפסטיבלים ואולמת קונצרטים בזירה הבינלאומית, יחד עם ההרכב שלו, ועתיד להקליט בקרוב את תקליט הבכורה שלו.

_MG_1091 (1).jpg